GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 9952031
*
nr 995 2031
Fat
keramik, Kjell Blomberg, 1963, dia 35, skadad undersida
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:48:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/10 03:14:05
1
300 kr
2/11 18:47:07
2
150 kr
2/11 18:47:07
1
200 kr (Budbetjänt)
2/11 18:47:55
2
250 kr
2/11 18:47:55
1
300 kr (Budbetjänt)
4/11 02:52:09
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
16 nov
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik kjell blomberg skadad undersida
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:53
-
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19
-
6021 Fat
3 st, Ingela Benson & Ulrica Hydman Vallien, Dia 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:41
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49
-
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43
-
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:09
*
Fat
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 995 2031
Fat
keramik, Kjell Blomberg, 1963, dia 35, skadad undersida
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/10 03:14:05 | 1 | 300 kr |
2/11 18:47:07 | 2 | 150 kr |
2/11 18:47:07 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
2/11 18:47:55 | 2 | 250 kr |
2/11 18:47:55 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
4/11 02:52:09 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 nov
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik kjell blomberg skadad undersida
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:53 -
6042 Fat
3 st, Gabriel, fiskar, glaserad stengodslera. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:19 -
6021 Fat
3 st, Ingela Benson & Ulrica Hydman Vallien, Dia 3..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 19:41
-
6053 Fat
4 st, Kina, Blåvitt kompaniporslin, Diameter: 8-16 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:49 -
6235 Fat
silver, GAB Guldsmedsaktiebolaget, 1962. Diameter:..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:43 -
5244 Kaffeservis
+ uppläggningsfat, 8 delar, nysilver, Webster Wilc..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
1 juli kl 18:09